פברואר 2, 2022 מאת admin כבוי

שולחן אוכל

יש חפצים בבית, שצריך להקדיש להם קצת מחשבה, יותר מכמה דקות. בין אם מדובר על שולחן אוכל במטבח ובין אם מדובר על השולחן אוכל שבפינת האוכל. שולחן לאוכל לא קונים חדשות לבקרים. הקנייה שלו נעשית מתוך כוונה שהוא ישרת אתכם לטווח הארוך. נראה כי בסביבתו מתקיימת התרחשות רבה – בו מסבים לארוחות משותפות. מסביבו מנהלים שיחות דה יומין. לעתים הוא משמש כמשטח עבודה להכנת תבשילים. כך או כך, הוא מהווה פריט יקר ערך בבית, ועל כן רבה החשיבה בטרם קנייתו.

רכישת שולחן אוכל תוך כדי איזון של המקום עם הגודל

המון דברים מתקשרים באופן ישיר לרמה של איזון. יש לאזן בין החיים לעבודה. יש לאכול באופן מאוזן. יש לאזן בין חיי זוגיות לבין חיי חברה. ומה לא? באופן הזה, כאשר מדברים על שולחן אוכל, יש לאזן בין הגודל שלו לבין הגודל של המקום שאליו הוא מיועד. איזון נכון ישפר את הפונקציונליות ואת הנראות של המקום. לשם הדגמה, נאמר לכם כי במידה ותבחרו בשולחן אוכל גדול מדי, יופר האיזון. תוכלו להבין זאת היטב כאשר תבחינו שחסר לכם מקום. מן הצד השני, כאשר שולחן האוכל קטן מדי, הוא לא פונקציונלי בהווייה של מרכז המקום, ונוצרת אווירה קרה יותר בחלל שבו הוא נמצא. על מנת להימנע מתרחישים שכאלו, לפני שאתם בוחרים את השולחן העתידי שלכם, בצעו מדידה של המקום. השאירו מספיק מרווח, כדי שאפשר יהיה להתהלך במקום בחופשיות יתרה. אף שאתם מגיעים לחנות, אל תסתמכו על המידות שמופיעות על גבי השולחן אוכל. הביאו עמכם מד מדידה, ופשוט תמדדו אותו הלכה למעשה. כמו כן, עליכם לקחת בחשבון גם אם המסדרון הסמוך למקום הצבת השולחן אוכל הוא צר או רחב למדי. כאמור, כל הרעיון הוא איזון נכון. תאזנו נכונה בין כל מידות המקום, לרבות המסדרון, הדלתות והמקום עצמו.

בחירה של שולחן אוכל מתוך מחשבה נבונה

לפני שרוכשים שולחן אוכל, שזאת רכישה של פעם בכמה שנים, יש לחשוב מתוך מחשבה נבונה, בעיקר לכל מה שקשור לחומר שממנו הוא מיוצר. קודם כל, יש חומרי גלם איכותיים, ויש כאלו שלא. עדיף שתבצעו מחקר מקדים על איכות חומרי הגלם, לפני שתגיעו להחלטה סופית. מעבר לכך, יש חשיבות לכך ששולחן האוכל יעוצב באופן הכללי של שאר ריהוט הבית. עיצוב הומוגני משרה אווירה רגועה, רצופה וחמה. אף אחד לא יכול להלין על ההחלטה שלכם. זאת החלטה אישית. אין פה נכון או לא נכון. הכי חשוב שתתחברו באמת לשולחן האוכל, כי הוא עומד לשרת אתכם עוד שנים ארוכות.